Jaké podklady zrychlí práci dopravního inženýra? - Runa projekt

Jaké podklady zrychlí práci dopravního inženýra?

  1. Runa Projekt
  2. Ostatní
  3. Jaké podklady zrychlí práci dopravního inženýra?

Nemohu sice mluvit za všechny dopravní inženýry, ale popíšu vám, co je užitečné pro mě. Dodáním správných podkladů urychlíte zpracování vašeho projektu.

DWG soubor

Především u projektů dopravního charakteru, který je spojen s budovou nebo jiným objektem, je neocenitelným pomocníkem DWG soubor s objektem (situační výkres) v metrech a v měřítku 1:1. Díky zcela jasnému a viditelnému uspořádání v DWG výkresu můžeme rychleji vyhodnotit nejlepší možné řešení pro daný projekt a navrhnout tak realizaci, která bude splňovat všechny normy a vyhlášky.

Někdy se objevuje zakreslení do podkladu z katastru nemovitostí. To nám bohužel nepomůže, protože katastr zpravidla neodpovídá reálnému stavu.

Zaměření od geodeta

Mnohem lepším podkladem, než situační výkres je přesné zaměření od geodeta. Většinou nestačí běžný polohopis pozemku, na kterém se bude stavět. Často je nutné do projektu vynést rozhledové trojúhelníky. To nemohu udělat, pokud nemám zaměřený polohopis na obě strany od napojení na současnou dopravní infrastrukturu (minimálně 40 metrů, ideálně až 70 metrů). Pak mohu ihned začít pracovat na situačním výkresu.

Zakreslený objekt od architekta

Zdaleka nejlepším podkladem je zakreslený objekt přímo od architekta do geodetického zaměření. Tento podklad mám nejraději a skvěle se s ním pracuje.

A co výškopis?

Někdy se lidé ptají také na výškopis. Ten většinou ke své práci potřebuji také, ale zpravidla bývá samozřejmostí při dodání podkladů od geodeta. Pokud si nejste jisti, jaké podklady budu potřebovat, jednoduše mi napište a domluvíme se.

Ostatní
, , ,

Rubriky

Proč používáme smlouvu o dílo?
Proč jsou nejnižší cenové nabídky nebezpečné

Další podobné články